Czy wyciskane owoce i warzywa zachowują swoje wartości odżywcze?

Obecnie chyba nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach wynikających ze spożywania surowych warzyw i owoców. Są one bogatym źródłem witamin, minerałów i enzymów, kwasów tłuszczowych, węglowodanów oraz białek niezbędnych do osiągnięcia optymalnego zdrowia. Wszystkie komórki w ciele z czasem ulegają zużyciu i muszą być zastępowane przez nowe, dlatego koniecznie trzeba zapewniać im właściwy budulec. Znajdziemy go przede wszystkim w zdrowej żywności. Świeżo wyciskane soki są zaś najprostszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem na dostarczenie do organizmu prawdziwej bomby składników odżywczych.

Jak uzyskać świeżo wyciskany sok?

Produkty dostępne w sklepach zazwyczaj poddawane są pasteryzacji, by wydłużyć ich termin przydatności do spożycia, przez co tracą większość swoich wartości odżywczych. Co gorsza, mogą być produkowane z soków zagęszczonych i koncentratów, część z nich ma również w swoim składzie cukier, barwniki i aromaty. Najlepsze soki przygotujesz samodzielnie we własnym domu! Wolnoobrotowa wyciskarka Kuvings D9900 pozwoli Ci przygotować sok, koktajl lub sorbet z całych owoców i warzyw, a także zielonych liści i ziół.

Dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki?

Sok, który zostaje wyciśnięty z owoców i warzyw to najlepsze źródło wartości odżywczych. Nie zawiera skórek i miąższu, czyli błonnika, który w odpowiedniej ilości spożywamy wraz z innymi pokarmami w ciągu dnia. Dzięki minimalnej porcji błonnika organizm nie musi zużywać energii na trawienie i usunięcie jego nadmiaru. Picie soków jest zatem najefektywniejszym sposobem dostarczania znakomitej jakości budulca. Sok jest nieprzetworzony, zatem składniki odżywcze nie zostają utracone w wyniku obróbki termicznej. Ważne, by ten najwyższej jakości produkt wypijać w niedługim czasie po wyciśnięciu.

Opublikowano w Blog