Którą wyciskarkę wybrać?

Jesteśmy świeżo po premierze wyciskarki Kuvings Revo830. Zapewne chcielibyście poznać odpowiedzi na pojawiające się w Waszych głowach pytania takie, jak „Czym się różnią poszczególne modele wyciskarek marki Kuvings?” oraz „Którą wyciskarkę wybrać dla siebie?”

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wpis, w którym porządkujemy najważniejsze informacje oraz udzielamy kilku praktycznych rad i wskazówek, które pomogą Wam dokonać właściwego wyboru. Pamiętajcie jednak, że ostateczna decyzja w sprawie zakupu wyciskarki do soków należy wyłącznie do Was. To Wy samodzielnie będziecie wyciskać swoje soki i to Wam sprzęt powinien służyć jak najlepiej. Każdy model posiada bowiem swoje zalety i wady, o których dowiecie się z tego artykułu.

Wyciskarka Kuvings Revo830 – co warto wiedzieć?

revo

Na początek zajmijmy się wspomnianą wyżej nowością, czyli wyciskarką Kuvings Revo830, w przypadku której, jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z iście rewolucyjnymi rozwiązaniami.

Model ten łączy zalety wyciskarek poziomych i pionowych w jednym, dwuwlotowym sprzęcie. Do tej pory, urządzenia pionowe najlepiej nadawały się do wyciskania dużych, miękkich owoców oraz twardych warzyw takich, jak marchew, czy burak. Produkty, bez potrzeby krojenia, można było wrzucać do maszyny w całości. Przed wyciskaniem soku ze składników włóknistych takich, jak seler naciowy, należało jednak najpierw dokładnie pokroić łodygi, gdyż długie włókna mogły zapychać sprzęt. Z tym typem warzyw urządzenia poziome radziły sobie znacznie lepiej, ale z kolei mniej efektywnie współpracowały z soczystymi owocami, jak jabłka lub pomarańcze.

W związku z tym, amatorzy bardziej tradycyjnych soków, w tym także rodziny z małymi dziećmi, ostatecznie wybierali wyciskarki pionowe, które są łatwe w obsłudze i czyszczeniu oraz pozwalają otrzymać klarowny sok na bazie soczystych owoców. Wyciskarki poziome z kolei znajdowały swoich zwolenników wśród zaawansowanych wegan i osób, które opierają swoją dietę na odżywczych zielonych sokach. Po testach nowego modelu, możemy śmiało stwierdzić, że wyciskarka Kuvings Revo830 łączy ze sobą zalety obu urządzeń.

Model ten posiada prawie 9-centymetrowy wlot, umożliwiający swobodne wyciśnięcie soku z całych owoców. Mieści większość jabłek i pomarańczy. Na wyposażeniu modelu znajduje się także drugi, mniejszy otwór o średnicy 4,3 cm, idealny dla lasek selera naciowego, marchwi, korzenia pietruszki czy innych długich i wąskich składników.

Tajemnicą doskonałej skuteczności wyciskarki Kuvings Revo830 są nie tylko podajniki, ale też ślimak wyciskający, w którego górnej części dodano specjalny pierścień krojący, automatycznie tnący składniki na mniejsze kawałki. To jednak nie jedyne zmiany, które czynią ten model bardziej innowacyjnym. „Pod maską” nowego Kuvingsa znajdziemy bowiem silnik nawiązujący konstrukcją do jednostek używanych w modelach komercyjnych wyciskarek, co korzystnie wpłynęło na jego kulturę pracy. Kuvings Revo830 odznacza się niższym poziomem generowanego hałasu oraz wytwarza mniejsze wibracje podczas pracy. Jest także dużo bardziej wytrzymały. Można więc stwierdzić, że wyciskarka Revo 830 zaspokoi nie tylko potrzeby standardowych użytkowników, ale również będzie stanowić idealne urządzenie dla osób, które są zaawansowane w sokowaniu oraz szukają sprzętu potrafiącego sprostać ich wysokim oczekiwaniom.

Doskonała wyciskarka Kuvings Evo820 PLus

Znany na polskim rynku od przeszło 3 lat model Kuvings Evo820 może poszczycić się ponad 2 tysiącami opinii z najwyższą na Ceneo oceną 4.9. Już ten jeden fakt dowodzi, że jest to sprawdzony i niezawodny sprzęt. Duży wlot 8,2 cm, który radzi sobie z całymi jabłkami czy cytrusami zapewnia wygodę użytkowania, ale uznanie klientów model ten zdobył głównie dzięki niezwykle aksamitnym sokom. Klarowną konsystencję doceniają zwłaszcza dzieci, które są wyczulone na „grudki” w soku będące zmorą wyciskarek z niższej półki. Co ważne – w fabrycznym zestawie Evo820 PLus (podobnie jak w Revo830) znajdziemy nie tylko tradycyjne sito do soków, ale też przystawkę do smoothie oraz naturalnych sorbetów, które są znakomitym zamiennikiem słodzonych lodów sklepowych.

Wyciskarka Kuvings D9900 - doskonała w swojej prostocie

Wyciskarka Kuvings D9900 to nieco uproszczona wersja opisanego wyżej Evo820 PLus. Skromniejsza w designie, nieco mniejsza i bez dodatkowych sitek w zestawie stanowi ciekawą alternatywę cenową dla osób o mniejszych wymaganiach. Warto jednak podkreślić, że konsystencja soku wyciskanego, dzięki Kuvings D9900 jest równie aksamitna, co w modelu Evo820. Nie ma też różnicy w łatwości użytkowania i skuteczności wyciskania, gdyż elementy głowicy w obu tych urządzeniach są identyczne.

Wyciskarka Kuvings B6000 - doskonały stosunek jakości do ceny

Model Kuvings B6000 przez niektórych nazywany jest już weteranem, ale wciąż dzielnie broni swojej pozycji na rynku. Jest to bowiem doskonałej jakości sprzęt dostępny w bardzo przystępnej cenie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w soku z tej wyciskarki będzie więcej wyczuwalnego miąższu. Osobom po 40. roku życia taki sok z pewnością pomoże w trawieniu dostarczając dużej ilości błonnika, ale już dla dzieci, które wolą bardziej klarowne konsystencje, może okazać się niezbyt satysfakcjonujący. Co ważne – dzięki wlotowi mieszczącemu całe owoce (pierwsza taka wyciskarka wolnoobrotowa na rynku!), wygoda eksploatacji może być mierzona na poziomie wyższych modeli.

Wyciskarki Kuvings do zadań specjalnych

Kuvings CS600 Chef to model przeznaczony do użytku komercyjnego. Specjalnie zaprojektowany silnik gwarantuje wydłużony czas pracy – ponad 8 godzin bez potrzeby wyłączania urządzenia. Metalowa obudowa jest łatwa w czyszczeniu i odporna na zarysowania, a każdy z elementów wyciskających został wzmocniony z myślą o pracy na naprawdę wysokich obrotach. Zakup tej wyciskarki do użytku domowego mija się z celem, natomiast dla gastronomii i hoteli będzie to z pewnością opłacalna inwestycja.

06-motiv

Wyciskarka Kuvings Motiv-1 skierowana jest do osób najbardziej aktywnych i zabieganych. Dzięki wbudowanym czujnikom, potrafi ona zmierzyć parametry ciała, np. poziom tkanki tłuszczowej i zasugerować soki najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika. Skuteczność i łatwość eksploatacji porównywalna jest z innymi bardziej zaawansowanymi modelami Kuvingsa, a dzięki połączeniu z aplikacją firmową Kuvings Smart Juicer, wyprzedza całą konkurencję w wyścigu technologicznym, co jednak znajduje odzwierciedlenie również w cenie.

Poznaliście już modele wyciskarek Kuvings. Jak wspominaliśmy na początku, nie podejmiemy za Was finalnej decyzji zakupowej, ale żeby dodatkowo zobrazować specyfikę poszczególnych wyciskarek, poniżej prezentujemy, infografikę z ich porównaniem do znanych z codziennego użytkowania samochodów, wierząc, że pomoże ona trafnie dobrać model dopasowany do Waszych potrzeb i indywidualnych preferencji.

modele-kuvings-2908
Opublikowano w Blog