fbpx

Czy wyciskarki radzą sobie z liściastymi i włóknistymi składnikami?

Wyciskarki do warzyw i owoców na rynku dostępne są w wielu różnych wariantach. Przed zakupem musimy się zastanowić, do czego dokładnie chcemy jej używać. Jeśli mają to być soki warzywne, to warto postawić na wyciskarkę wolnoobrotową lub sokowirówkę. Z pewnością dobrze poradzą sobie one ze składnikami liściastymi i bardziej włóknistymi.

Jakie urządzenie wybrać?

Wyciskarki i sokowirówki pozwalają nam pić świeże soki i kremy/ przeciery z warzyw i owoców. Oczywiście musimy brać pod uwagę rodzaj produktów, z których będziemy korzystać, oraz konsystencję, jaką chcemy uzyskać. Ogromne znaczenie ma jednak przede wszystkim jakość urządzenia i rodzaj zastosowanych w nim ostrzy. Przy trudniejszych do przetarcia lub wyciśnięcia składnikach może się okazać, że w niskiej jakości produkcie ostrza szybko się stępią i nie będą odpowiednio spełniać swojej funkcji. Dlatego przed zakupem zapoznajmy się z opiniami innych klientów, dowiedzmy się, jakie firma ma warunki gwarancji, a jeśli to możliwe przetestujmy urządzenie.

Warto jednak pamiętać, aby obierać te warzywa i owoce, na których znajduje się niejadalna i gruba skórka. Chodzi m.in. o cytrusy. Wówczas nawet jeśli maszyna sobie z nimi poradzi, to jednak sok niekoniecznie będzie nam smakował. Jabłka, gruszki czy śliwki możemy z kolei od razu wrzucać do urządzenia. Jeśli zależy nam na smaku, to warto sięgać po warzywa i owoce prosto z lodówki.

Czemu warto kupić wyciskarkę?

Takie urządzenie doskonale sprawdza się w domowym użytku i pozwala nam na picie zdrowych, świeżych, nieprzetworzonych i niesłodzonych napojów. Z pewnością skorzysta na tym nasze zdrowie. Oczywiście powinniśmy uważać jeśli chodzi o owoce, bo czasem może się okazać, że w jednej szklance jest bardzo dużo cukru. Pamiętajmy, że nie zawsze będą one dietetyczne, wszystko zależy od tego, co do nich dodamy. Mimo wszystko jednak jest to doskonały sposób, aby dostarczać do organizmu witaminy i minerały, a także przekonać dzieci do warzyw i owoców.

Opublikowano w Blog